Your cart is empty
The Midea 11.5 Cu. Ft. Top Mount Refrigerator is the perfect solution for compact kitchens or apartments. With 8.8 cu. ft. of refrigerator space and a 2.7 cu. ft. freezer, it offers efficient storage in a small footprint. Energy Star certified, this refrigerator helps you save energy while keeping your food fresh and organized.
Design Highlights
- Compact 24-inch width
Why You'll Love It
- Ideal for smaller spaces like apartments or secondary kitchens
- Energy efficient operation helps save on utility bills
| SKU/Model | MRT12B2AWW |
| Brand | Midea |
| Color | White |
| Capacity | 11.5 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Freezer Capacity | 2.7 cu. ft. |
| Refrigerator Capacity | 8.8 cu. ft. |
| Width | 23.6" |
| Height | 59.4" |
| Depth | 27.6" |
| Weight | 110.2 lbs |
| UPC | 810040940252 |
| Condition | New |
- Mechanical temperature control
- Reversible door hinge
- Crisper drawer
- Interior light
Warranty
1 Year Parts and Labor, 10 Years Compressor (Parts Only)



