Your cart is empty








Haier 14.2 cu. ft. 4-Door French-Door Refrigerator
SKU: QJS15HYRFS|Condition: New
$2299.00
In Stock
Color: Fingerprint Resistant Stainless Steel
Counter Depth 4 Door
Qty:
-+
Counter Depth 4 Door
Design Highlights
- Fingerprint Resistant Stainless Steel finish
- Modern 4-door design
Why You'll Love It
- Provides flexible storage and easy access with 4-door design
- Maintains optimal freshness for produce with humidity-controlled crispers
- Resists smudges and fingerprints for a cleaner look
| SKU | QJS15HYRFS |
| Brand | Haier |
| Model | QJS15HYRFS |
| Color | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Shelves | 3 Glass (Adjustable) |
| Voltage | 115V |
| Capacity | 14.2 cu. ft. |
| Crispers | 2 Humidity Controlled |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 28" |
| Height | 70" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 190 lbs |
| Condition | New |
- 4-Door French Door Design
- Bottom Freezer
- Quick Cool/Freeze
- LED Lighting
- Adjustable Glass Shelves
- Humidity Controlled Crispers
- Optional Icemaker (IM4D)
Compatible Products
IM4D (Optional Icemaker)
Warranty
1-Year Limited