Your cart is empty
Elevate your kitchen with the GE ENERGY STAR® 20.8 Cu. Ft. French-Door Refrigerator. This spacious fridge offers flexible storage and a factory-installed ice maker for everyday convenience. Energy Star certification ensures efficient operation, while the sleek French door design adds a modern touch to any home. Perfect for families seeking style, performance, and energy savings.
Design Highlights
- Flat Doors
- Designer Style Handles
Why You'll Love It
- Easily wipe away smudges and fingerprints for a consistently clean look.
- Find all your favorite foods under natural-looking light.
- Organize frozen foods with easy-to-reach sliding baskets.
| SKU/Model | GNE21DYRKFS |
| Brand | GE |
| Color | Fingerprint Resistant Stainless Steel |
| Capacity | 20.8 cu. ft. |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | French Door |
| Water Dispenser | None |
| Width | 29.75" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 36.75" |
| Weight | 260 lbs |
| UPC | 084691854580 |
| Condition | New |
- Fingerprint resistant stainless steel
- LED lighting
- Internal controls with actual-temperature display
- Two-level freezer storage
- Spill-proof shelves
- Two humidity-controlled drawers and full-width drawer
Warranty
Limited 1-year entire appliance




.webp&w=1920&q=75)
