Your cart is empty
The Frigidaire Gallery 22.6 Cu. Ft. Counter-Depth Side-by-Side Refrigerator is the perfect blend of style and practicality. With a total capacity of 22.6 Cu. Ft., it offers 14.1 Cu. Ft. of fresh food space and 8.5 Cu. Ft. of freezer space. The counter-depth design provides a seamless fit in your kitchen, enhancing its overall aesthetic while maximizing storage. Equipped with advanced cooling technology, this refrigerator keeps your food fresher for longer. Ideal for modern kitchens, it combines elegance with functionality, making it a must-have appliance.
Design Highlights
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Counter-Depth Design
- LED Lighting
- External Ice & Water Dispenser
Why You'll Love It
- Seamless kitchen integration
- Consistent temperature
- Easy to clean
- Organized storage
- Convenient ice and water access
| SKU | GRSC2352AF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Model | GRSC2352AF |
| Color | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Filter | PurePour™ Water Filter, PureAir Ultra® II Air Filter |
| Shelves | Glass |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 22.6 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Factory-installed |
| Energy Star | Yes |
| Door Ajar Alarm | Yes |
| Water Dispenser | External |
| Freezer Capacity | 8.5 Cu. Ft. |
| Fresh Food Capacity | 14.1 Cu. Ft. |
| Width | 36" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 30.75" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 012505116802 |
| Condition | New |
- EvenTemp™ Cooling System
- Crisper Drawers
- Store-More™ Gallon Door Bins
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- SpaceWise® Organization System
- External Ice & Water Dispenser
Warranty
1 Year Limited
