Your cart is empty
Introducing the Frigidaire Gallery 21.5 Cu. Ft. Counter-Depth Side-by-Side Refrigerator, designed to fit seamlessly into your kitchen. With a counter-depth design, this refrigerator offers a sleek, built-in look while providing 21.5 cu. ft. of storage space. The factory-installed ice maker ensures you have ice ready for any occasion. Energy Star certified, this refrigerator not only keeps your food fresh but also helps you save on energy costs. Ideal for modern homes, it combines style, efficiency, and convenience in one compact appliance.
Design Highlights
- Counter-Depth Design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Adjustable Glass Shelves
- Store-More™ Gallon Door Bins
Why You'll Love It
- Blends seamlessly with cabinetry for a built-in look
- Maintains a consistent temperature throughout the refrigerator
- Organize your refrigerator your way with flexible storage options
| SKU | GRMC2273CF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 21.5 cu. ft. |
| Dispenser | External Ice & Water |
| Ice Maker | Factory-Installed |
| Energy Star | Certified |
| Width | 36" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 260 lbs |
| UPC | 012505116851 |
| Condition | New |
- EvenTemp™ Cooling System
- SpaceWise® Organization System
- PureAir Ultra® II Air Filter
- PurePour™ Water Filter
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Included Accessories
- PureAir Ultra® II Air Filter
- PurePour™ Water Filter
Warranty
1 Year Limited
