Votre panier est vide


Moffat 18.6 cu. ft. Bottom-Freezer Refrigerator
UGS: MDE19DTNKWW|État: Nouveau
$1799.00
En stock
Color: White
Spacious 18.6 cu. ft. bottom-freezer refrigerator with Energy Star.
Qté:
-+
The MOFFAT 18.6 cu. ft. Bottom-Freezer Refrigerator is designed for those who want a combination of style and functionality. With a total capacity of 18.6 cu. ft., this refrigerator includes a 13.0 cu. ft. fresh food compartment and a 5.6 cu. ft. freezer, providing ample space for all your food storage needs. Energy Star certified, it ensures efficient energy use while keeping your groceries fresh. The bottom-freezer design offers easy access to fresh foods while keeping frozen items conveniently stored below, making it a practical choice for any kitchen.
Points forts du design
- White Finish
- Flat Top Door
| UGS | MDE19DTNKWW |
| Marque | MOFFAT |
| Modèle | MDE19DTNKWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 18.6 cu. ft. (Total) |
| Energy Star | Yes |
| Shelving Type | 2 Full-Width Glass Shelves |
| Freezer Capacity | 5.6 cu. ft. |
| Fresh Food Capacity | 13.0 cu. ft. |
| Width | 29.5" |
| Height | 67" |
| Depth | 32.5" |
| Weight | 190 lbs |
| UPC | 067732152528 |
| État | Nouveau |
- LED Interior Lighting (Fridge)
- Freezer Drawer
- Fridge Door Handle
- Freezer Pocket Handle
- Reversible Door
Garantie
1 Year Limited