Your cart is empty
Maximize your kitchen space with the Frigidaire 11.9 Cu. Ft. Bottom Freezer Refrigerator. This compact yet spacious refrigerator features adjustable glass shelves, a convenient bottom freezer, and Energy Star efficiency. Perfect for apartments, condos, or small kitchens, it offers reliable cooling and flexible storage to keep your groceries fresh and organized.
Design Highlights
- 24-inch width for small spaces
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Why You'll Love It
- Keeps food fresh by circulating cold air
- Maintains freshness in produce by removing excess moisture
- Ensures doors are never left slightly open
| SKU/Model | FRBG1224AV |
| Brand | Frigidaire |
| Model | FRBG1224AV |
| Color | Brushed Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 11.9 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Refrigerator Type | Bottom Freezer |
| Width | 23.75" |
| Height | 67.69" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 170 lbs |
| UPC | 012505640247 |
| Condition | New |
- EvenTemp™ Cooling System
- CrispSeal® Crispers with Auto Humidity
- Reversible Door Swing
- Auto-Close Doors
- LED Interior Lighting
Warranty
1-Year Limited Warranty




