Your cart is empty
Maximize your kitchen’s versatility with the Café™ ENERGY STAR® 5.7 Cu. Ft. Built-In Dual-Drawer Refrigerator. This innovative appliance offers flexible storage with two spacious drawers, adjustable temperature control from 34 to 45 °F, and energy-efficient operation. Perfect for entertaining or everyday use, it seamlessly integrates into your cabinetry for a sleek, modern look.
Design Highlights
- Built-in or freestanding capable
- Customizable hardware
- Matte Black finish
Why You'll Love It
- Provides extra refrigerated storage in a convenient, accessible location
- Maintains precise temperatures to keep food and drinks fresh
- Drawers close gently and quietly
| SKU/Model | CDE06RP3ND1 |
| Brand | Café |
| Color | Matte Black |
| Capacity | 5.7 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | Drawer |
| Temperature Range | 34 to 45 °F |
| Width | 23.625" |
| Height | 34.125" |
| Depth | 23.75" |
| Weight | 120 lbs |
| UPC | 084691849228 |
| Condition | New |
- Digital Touch Controls
- Soft-Close Drawers
- LED Lighting
- Sabbath Mode
- Adjustable Divider
Warranty
Limited 1-year entire appliance, Limited 5-year sealed refrigerating system










