Your cart is empty
Reimagine food storage with the Café™ ENERGY STAR® 22.2 Cu. Ft. Smart Counter-Depth 4-Door French-Door Refrigerator. Its innovative 4-door design offers flexible organization, while the external ice and water dispenser with autofill ensures you’re always ready to entertain.
With smart connectivity, ENERGY STAR® efficiency, and a sleek counter-depth profile, this refrigerator is ideal for modern households seeking style and advanced functionality.
Design Highlights
- Matte White finish with customizable hardware
- Flexible fourth drawer for versatile storage
- Sleek, counter-depth design
Why You'll Love It
- Flexible storage options with the convertible drawer
- Bright interior lighting makes it easy to find items
- Autofill dispenser adds convenience for filling containers
| SKU/Model | CXE22DP4PW2 |
| Brand | Café |
| Model | CXE22DP4PW2 |
| Color | Matte White |
| Capacity | 22.2 cu. ft. |
| Dispenser | External Ice and Water with Autofill |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | 4-Door French Door |
| Installation Type | Freestanding, Counter-Depth |
| Width | 35.625" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 31.25" |
| Weight | 381 lbs |
| UPC | 084691851604 |
| Condition | New |
- Convertible drawer with Soft Freeze and 4 temperature settings
- Hands-free Autofill water dispenser
- LED light wall for uniform, bright illumination
- TwinChill™ evaporators
- Advanced water filtration system (RPWFE)
Smart Home Compatible
Amazon AlexaGoogle AssistantCafé Appliances App
Warranty
Limited 1-year entire appliance













