Votre panier est vide
Discover the perfect blend of functionality and style with the GE 24" Free-Standing Electric Range. With a generous capacity of 2.9 cu. ft. and four Sensi-Temp coil burners, this range is designed to handle all your cooking needs. The intuitive knob controls make it easy to adjust temperatures, while the sleek design complements any kitchen decor. Ideal for small spaces or first-time homeowners, the GE 24" Electric Range offers reliable performance and versatility for everyday cooking.
Points forts du design
- White finish
- Gloss handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Compact size for smaller kitchens
- Easy-to-use controls
- Clear view into the oven
| UGS | JCBP240DMWW |
| Marque | GE |
| Modèle | JCBP240DMWW |
| Couleur | White |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 2.9 cu. ft. |
| Control Type | Knob |
| Cooktop Elements | 2 x 8" Sensi-Temp Coil, 2 x 6" Sensi-Temp Coil |
| Oven Cleaning Type | Standard Clean |
| Width | 23.625" |
| Height | 46.5" |
| Depth | 26.5" |
| Weight | 120 lbs |
| UPC | 067732152007 |
| État | Nouveau |
- Sensi-Temp Technology
- Certified Sabbath Mode
- XL Hearth Window
- Glass Door
- Removable Backsplash
Accessoires inclus
- 2 Oven Racks
Garantie
1 Year Limited (parts & labor)
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)





