Your cart is empty
Front ControL Electric
Design Highlights
- Front Control Design
- Stainless Steel finish
Why You'll Love It
- Healthier cooking with Air Fry
- Faster and more even baking with True Convection
- Flexible cooking
| SKU | FCFE308CAS |
| Brand | Frigidaire |
| Model | FCFE308CAS |
| Color | Stainless Steel |
| Air Fry | Yes |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.7 cu. ft. |
| Convection | True Convection |
| Self-Clean | Yes (Steam Clean option) |
| Cooktop Type | Smoothtop |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 047199201659 |
| Condition | New |
- True Convection
- Air Fry
- SpaceWise® Expandable Elements
- Keep Warm Zone
- Extra Large Element
- Storage Drawer
- Steam Clean
Included Accessories
- Anti-tip bracket
- Oven racks
Warranty
1 Year Limited
