Your cart is empty
Electric Range Induction
Design Highlights
- Premium Stainless Steel Finish
- Customizable Hardware
- Slide-In Design
- Front Controls
Why You'll Love It
- Versatile cooking
- Precise temperature control
- Easy cleaning
- Smart home integration
| SKU | CCHS900P2MS1 |
| Brand | Café |
| Model | CCHS900P2MS1 |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.7 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric (Induction) |
| Oven Type | True European Convection with Precise Air |
| Power Boil | 3700W |
| Total Power | 10600W |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 084691864197 |
| Condition | New |
- True European Convection with Precise Air
- Warming Drawer
- Customizable Professional Style Handles and Knobs
- No-Preheat Air Fry
- Auto Self Clean
- Hidden Bake
- Fast Preheat
- Temperature Probe
- Sabbath Mode
- Control Lock
- Chef Connect
Smart Home Compatible
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Included Accessories
- 2x Self-Clean Heavy Duty Oven Racks
- 1x Roller Rack
- Temperature Probe
Warranty
1 Year Limited (Parts & Labor)












