Your cart is empty
Wall Oven
Design Highlights
- Stainless Steel finish
- Smudge-Proof™ Stainless Steel
Why You'll Love It
- Even baking
- Faster cooking
- Easy cleaning
- Versatile cooking modes
| SKU | GCWS3070AF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Model | GCWS3070AF |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.1 Cu. Ft. |
| Energy Star | N/A |
| Control Type | Touch |
| Cleaning Type | Self Clean |
| Width | 30" |
| Height | 28.875" |
| Depth | 24.75" |
| Weight | 160 lbs |
| UPC | 012505116485 |
| Condition | New |
- True Convection
- Quick Preheat
- Steam Clean
- Temperature Probe
- Air Fry
- No Preheat
Included Accessories
- 2 Standard Racks
- 1 Glide Rack
- Air Fry Tray
Warranty
1 Year Limited
