Your cart is empty
The Café™ 30" Smart Five in One Oven with 120V Advantium® Technology offers unmatched versatility. Bake, broil, microwave, convection cook, and speed cook—all in one appliance. Its 1.7 cu. ft. capacity makes it ideal for busy households seeking efficiency and style.
Smart controls and Advantium® technology ensure delicious results every time, perfect for those who want more from their oven.
Design Highlights
- Platinum Glass finish
- Minimalist handle design
- Can be installed under a countertop
Why You'll Love It
- Combines multiple appliances into one, saving space
- Cooks food up to four times faster than a conventional oven
- No preheating required for many cooking modes
| SKU/Model | CSB913P2VS1 |
| Brand | Café |
| Color | Platinum Glass |
| Size | 30 in. |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 1.7 cu. ft. |
| Oven Type | 5-in-1 Speed Oven |
| Width | 29.75" |
| Height | 19" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 76 lbs |
| UPC | 084691851482 |
| Condition | New |
- 5-in-1 functionality: Convection Oven, Toaster Oven, Warming/Proofing Oven, Precision Cook Oven, and Microwave
- Advantium Speedcook technology
- 7" full-color LCD touch screen
- Preprogrammed recipes
- Steam clean capability
Smart Home Compatible
Amazon AlexaGoogle AssistantCafé Appliances App
Included Accessories
- Oven Rack
- Round Glass Tray
- Round Metal Tray
Warranty
Limited 1-year entire appliance







