Votre panier est vide
Keep your dishes warm and ready to serve with the GE Profile™ 30" Warming Drawer. With a capacity of 1.9 cu. ft., this warming drawer is perfect for keeping food at the ideal temperature until you're ready to serve. Featuring multiple temperature settings, including proof, low, medium, and high, this appliance is versatile enough for any occasion. The sleek design complements any kitchen decor, making it a practical and stylish addition to your home.
Points forts du design
- Stainless Steel
- Built-In
- Hidden Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food warm
- Proof dough
- Easy to clean
| UGS | PTW9000SPSS |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Stainless Steel |
| Amps | 15A |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 1.9 cu. ft. |
| Exterior Width | 30 inches |
| Temperature Settings | Proof, Low, Medium, High |
| Width | 29.75" |
| Height | 10.625" |
| Depth | 23.375" |
| Weight | 60 lbs |
| UPC | 084691823149 |
| État | Nouveau |
- Variable Temperature Control
- Variable Humidity Control
- Half Rack
- On Indicator Light
- Removable Stainless Steel Pan
- Proofing Mode
Accessoires inclus
- 1x Half Rack
- 1x Stainless Steel Pan
Garantie
1 Year Limited (Parts & Labor)






















