Votre panier est vide
GE® Laundry Stacking Kit
UGS: GFA24KITL|État: Nouveau
$49.00
En stock
Color: White
Durable stacking kit for secure washer and dryer stacking.
Qté:
-+
The GE® Laundry Stacking Kit is an essential accessory for maximizing your laundry space. Made from durable metal, this stacking kit allows you to securely stack your washer and dryer, freeing up valuable floor space in your laundry room. Ideal for apartments or smaller homes, this kit provides a safe and efficient solution for laundry organization. Simplify your laundry routine with this practical addition to your home.
Points forts du design
- Space-saving design
Pourquoi vous l'aimerez
- Maximizes laundry room space
| UGS | GFA24KITL |
| Marque | GE Appliances |
| Modèle | GFA24KITL |
| Couleur | White |
| Type | Stacking Kit |
| Material | Metal |
| Width | 23.625" |
| Height | 2" |
| Depth | 22" |
| Weight | 5 lbs |
| UPC | 067732150349 |
| État | Nouveau |
- Allows stacking of compatible GE front-load washers and dryers
- Saves floor space
Produits compatibles
GFW148SSMWWGFD14ESSNWWGFD14GSNWW
Garantie
1-Year Limited (Parts & Labor)