Your cart is empty
Store more and stay organized with the Frigidaire Gallery 26.8 Cu. Ft. French Door Refrigerator. This spacious fridge features an ENERGY STAR® rating, a built-in ice maker, and adjustable shelves to fit all your groceries. Its sleek design and advanced cooling technology make it ideal for large families or anyone who loves to entertain. Enjoy fresh food and convenient access every day.
Design Highlights
- Standard-Depth Design
- Exterior Ice and Water Dispenser
Why You'll Love It
- Keep produce fresh with advanced crisper technology
- Easily access items with our large capacity door bins
- Keep your food fresh and reduce freezer burn with our variable speed compressor
| SKU/Model | GRMS2773AF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Color | Smudge-Proof® Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 26.8 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | External |
| Width | 36" |
| Height | 69.875" |
| Depth | 33.375" |
| Weight | 325 lbs |
| UPC | 012505641196 |
| Condition | New |
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- Large Door Bin Storage
- PurePour™ Water Filter
- EvenTemp™ Cooling System
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Warranty
1-Year Limited Warranty
