Your cart is empty
The Frigidaire Gallery 21.5 Cu. Ft. Counter-Depth 4-Door French Door Refrigerator offers premium storage and style. With a spacious, flexible interior and counter-depth design, it fits seamlessly into your kitchen while maximizing space. Energy Star certification ensures efficiency, and the four-door configuration provides easy access to fresh and frozen foods—perfect for modern families seeking organization and elegance.
Design Highlights
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Counter-Depth Design
- 4-Door Configuration
Why You'll Love It
- Flexible temperature drawer can be set from -6 to 45 degrees
- Keeps produce fresh longer with auto-humidity crispers
- Sleek, built-in look with counter-depth design
| SKU/Model | GRMG2272CF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Model | GRMG2272CF |
| Color | Stainless Steel |
| Depth | Counter-Depth |
| Capacity | 21.5 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | 4-Door French Door |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 29.625" |
| Weight | 335 lbs |
| UPC | 012505642950 |
| Condition | New |
- Custom-Flex® Temp Drawer
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- SpaceWise® Organization System
- TwinTech™ Cooling System
- PureAir® AF-2™ Air Filter
- Internal Water Dispenser
Warranty
1 Year Limited Warranty







