Your cart is empty
Enjoy premium storage and a sleek, built-in look with the Frigidaire Gallery 22.6 Cu. Ft. Counter-Depth French Door Refrigerator. This Energy Star certified refrigerator offers flexible organization, a spacious interior, and a reliable ice maker. Its counter-depth design fits flush with your cabinetry, making it perfect for modern kitchens that value both style and functionality.
Design Highlights
- Counter-Depth Design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Why You'll Love It
- Get a built-in look without the remodel
- Find a place for everything with a flexible organization system
- Doors automatically close when left ajar
| SKU/Model | GRFG2353AF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 22.6 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | Yes |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 29.63" |
| Weight | 325 lbs |
| UPC | 012505642993 |
| Condition | New |
- SpaceWise® Organization System
- CrispSeal® Crispers
- Auto-Close Doors
- Even Temp™
- PureSource Ultra® II Ice & Water Filtration
Warranty
1 Year Limited Warranty
