Your cart is empty
Experience culinary innovation with the Frigidaire Gallery 30" Double Electric Wall Oven featuring Air Sous Vide technology. With a combined 10.6 cu. ft. capacity, it allows you to cook multiple dishes simultaneously while enjoying precise temperature control for gourmet results.
The Air Sous Vide function brings restaurant-quality cooking to your home, making it ideal for food enthusiasts and families who love to entertain. Its sleek design and advanced features elevate any modern kitchen.
Design Highlights
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Premium LCD Touch Screen Control Panel
Why You'll Love It
- Preserve flavor and moisture with Air Sous Vide
- Features our most powerful and advanced convection system, Total Convection
- Start baking immediately with No Preheat
| SKU/Model | GCWD3070AF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Color | Stainless Steel |
| Size | 30 inch |
| Capacity | 10.6 cu. ft. (5.3 Upper, 5.3 Lower) |
| Fuel Type | Electric |
| Width | 30" |
| Height | 50.88" |
| Depth | 25.13" |
| Weight | 260 lbs |
| UPC | 012505231712 |
| Condition | New |
- Air Sous Vide
- Air Fry
- Steam Bake
- Steam Roast
- No Preheat
- Total Convection
- Temperature Probe
Included Accessories
- Air Fry Tray
Warranty
1 Year Parts and Labor






