Your cart is empty
Cook more at once with the Frigidaire Gallery 27'' Double Electric Wall Oven, featuring Total Convection for perfectly even results. With two 3.8 cu. ft. ovens, you can bake, roast, and broil multiple dishes at the same time. The modern design and advanced technology make it a standout choice for busy families and passionate home cooks.
Design Highlights
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Premium Touch Screen Control Panel
Why You'll Love It
- Cook multiple dishes at different temperatures simultaneously
- Versatile cooking modes for perfect results
- Easy to clean with Steam Clean option
| SKU/Model | GCWD2767AF |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 240V / 208V |
| Total Capacity | 7.6 cu. ft. |
| Lower Oven Capacity | 3.8 cu. ft. |
| Upper Oven Capacity | 3.8 cu. ft. |
| Width | 27" |
| Height | 50.75" |
| Depth | 25.13" |
| Weight | 270 lbs |
| UPC | 012505649398 |
| Condition | New |
- Total Convection (Both Ovens)
- Air Fry (Upper Oven)
- Steam Bake (Both Ovens)
- No Preheat
- Steam Clean
- Temperature Probe
- Gliding Rack
Included Accessories
- Air Fry Tray
- Temperature Probe
Warranty
1 Year Limited Warranty






