Your cart is empty
Upgrade your kitchen with the Frigidaire 20.0 Cu. Ft. Counter-Depth French Door Refrigerator. This Energy Star certified appliance features an internal water dispenser and ice maker, providing convenience and fresh hydration. Its counter-depth design aligns perfectly with your cabinetry for a sleek, built-in look. Ideal for modern homes, it combines style, efficiency, and advanced food preservation.
Design Highlights
- Counter-Depth Design
- Smudge-Resistant Finish
Why You'll Love It
- Save space with our counter-depth design without sacrificing storage
- Keep produce fresh in our humidity-controlled crispers
- Enjoy great-tasting water and ice
| SKU/Model | FRFG2033AV |
| Brand | Frigidaire |
| Model | FRFG2033AV |
| Color | Black Stainless Steel |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Water Dispenser | Internal |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 295 lbs |
| UPC | 012505641796 |
| Condition | New |
- EvenTemp™ Cooling System
- CrispSeal® Crispers
- PurePour™ Water Filter
- Large Door Bin Storage
Included Accessories
- Ice Maker
- Water Filter
Warranty
One-Year Limited Warranty
