Votre panier est vide
Cool down your small spaces with the Frigidaire 5,000 BTU Window-Mounted Room Air Conditioner. Designed for rooms up to 150 sq ft, this compact unit is perfect for bedrooms or small living areas. With three fan speeds and an Energy Star rating, it provides efficient cooling while keeping energy costs low. Enjoy a comfortable environment without the high energy bills with this reliable air conditioner from Frigidaire.
Points forts du design
- New Design
- White finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Efficient cooling
- Customizable airflow
- Easy to use
- Saves energy
| UGS | FHWC054WB1 |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Timer | 24-hour programmable |
| Voltage | 115V |
| Controls | Electronic |
| Fan Speeds | 3 |
| Energy Star | Yes |
| Air Direction | 6-way |
| Coverage Area | Up to 150 sq ft |
| Cooling Capacity | 5,000 BTU |
| Width | 16" |
| Height | 12" |
| Depth | 15.2" |
| Weight | 39 lbs |
| UPC | 012505117350 |
| État | Nouveau |
- Energy Saver Mode
- Remote Control
- Advanced Filtration Capable
- Auto Restart
- Sleep Mode
- Filter Check Indicator
Accessoires inclus
- Remote control
- Window mounting kit
Garantie
1 Year Limited Warranty
