Your cart is empty
Maximize your frozen storage with the GE 21.3 Cu. Ft. Frost-Free Upright Freezer. Its generous capacity is perfect for stocking up on bulk groceries, meal preps, or large families. The frost-free design means you’ll never have to manually defrost, saving you time and effort. With adjustable shelves and intuitive controls, organizing and accessing your frozen goods has never been easier.
Design Highlights
- Pocket Handle
Why You'll Love It
- Easily adjust the temperature without opening the door
- An extra boost of cold air restores interior to set temperature for optimum food freshness
- Tested to perform in temperatures from 0°F to 110°F
| SKU/Model | FUF21SMRWW |
| Brand | GE |
| Model | FUF21SMRWW |
| Color | White |
| Capacity | 21.3 cu. ft. |
| Energy Star | No |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 32.875" |
| Height | 76.5" |
| Depth | 31.375" |
| Weight | 249 lbs |
| UPC | 067732150937 |
| Condition | New |
- Garage Ready
- Exterior Electronic Temperature Control
- LED Interior Lighting
- Lock with Key
- Turbo Freeze
Included Accessories
- 4 Wire Shelves
- Key
Warranty
1-Year Limited Parts and Labor







