Your cart is empty
Moffat 6.2 cu. ft. Top Load Electric Dryer
SKU: MTX22EBMRWW|Condition: New
$1049.00
In Stock
Color: White
Dryer Electric HE
Qty:
-+
Dryer Electric HE
Design Highlights
- White finish
- Classic top-load design
Why You'll Love It
- Prevents over-drying with Auto Dry technology
- Reduces wrinkles with the Wrinkle Care option
- Flexible installation with a reversible door
| SKU | MTX22EBMRWW |
| Brand | Moffat |
| Model | MTX22EBMRWW |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 6.2 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric |
| Dry Cycles | 4 |
| Heat Selections | 3 |
| Width | 27" |
| Height | 44" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 110 lbs |
| Condition | New |
- Auto Dry
- 3 Heat Selections
- Wrinkle Care
- End-of-Cycle Signal
- Upfront Lint Filter
- Reversible Door
Included Accessories
- Power Cord (sold separately)
Warranty
1-Year Limited
