Your cart is empty
Moffat 24" Stainless Steel Tub Dishwasher with Pocket Handle
SKU: MBT425SGVWW|Condition: New
$849.00
In Stock
Color: White
Qty:
-+
No description available for this product.
Design Highlights
- White finish
- Integrated pocket handle
Why You'll Love It
- Effectively grinds food particles to prevent clogs with Piranha™ Hard Food Disposer
- Ensures dishes are sanitized with a high-temperature rinse
| SKU | MBT425SGVWW |
| Brand | Moffat |
| Color | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 16 Place Settings |
| Sound Level | 54 dBA |
| Wash Cycles | 4 |
| Wash Levels | 3 |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Width | 23.75" |
| Height | 34" |
| Depth | 24" |
| Weight | 70 lbs |
| Condition | New |
- Pocket Handle
- Piranha™ Hard Food Disposer
- Sanitize Option
- Delay Start
- Heated Dry
Warranty
1-Year Limited