Your cart is empty
Haier 18" Stainless Steel Top Control ADA Compliant Dishwasher
SKU: QDT125SSLSS|Condition: New
$1149.00
In Stock
Color: Stainless Steel
D/W 18"
Qty:
-+
D/W 18"
Design Highlights
- Stainless Steel finish
- Compact 18" design
Why You'll Love It
- Fits smaller kitchen spaces with its compact design
- Meets ADA requirements for accessibility
- Ensures thorough cleaning and sanitation
| SKU | QDT125SSLSS |
| Brand | Haier |
| Model | QDT125SSLSS |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 8 Place Settings |
| Sound Level | 52 dBA |
| Wash Cycles | 6 |
| Wash Levels | 3 |
| Tub Material | Stainless Steel |
| ADA Compliant | |
| Width | 17.625" |
| Height | 32.5" |
| Depth | 22.5" |
| Weight | 68 lbs |
| Condition | New |
- Top Control
- Piranha™ Hard Food Disposer
- Sanitize Cycle
- Delay Start
- Heated Dry
- Adjustable Upper Rack
Warranty
1-Year Limited