Your cart is empty
Gas Cook Top
Design Highlights
- Stainless Steel finish
- Cast Iron Grates
Why You'll Love It
- Easy to clean
- Versatile cooking
- Durable
| SKU | GCCG3046AS |
| Brand | Frigidaire Gallery |
| Model | GCCG3046AS |
| Color | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Control Type | Knob |
| Grate Material | Cast Iron |
| Cooktop Surface | Stainless Steel |
| Number of Burners | 4 |
| Width | 30" |
| Height | 4.25" |
| Depth | 21.75" |
| Weight | 35 lbs |
| UPC | 012505116409 |
| Condition | New |
- Continuous Grates
- Sealed Gas Burners
- Dishwasher Safe Grates
- Low Simmer Burner
- PowerPlus® Burner
Warranty
1 Year Limited
