Votre panier est vide
Tackle large laundry loads with the Midea 5.1 Cu. Ft. Top Load Washer with Agitator. Its robust agitator ensures deep cleaning, while the spacious drum accommodates bulky items with ease. Energy Star certification means you save on utility bills, making this washer ideal for busy households that demand both power and efficiency.
Points forts du design
- Metallic Grey Finish
- See-through Glass Lid
Pourquoi vous l'aimerez
- Large capacity fits more laundry in a single load
- Deep Fill option adds more water for heavily soiled loads
- Gentle, quiet closing lid
| UGS/Modèle | MLTW51A2BGG |
| Marque | Midea |
| Modèle | MLTW51A2BGG |
| Couleur | Metallic Grey |
| Type | Top Load |
| Capacity | 5.1 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Wash Mechanism | Agitator |
| Width | 27" |
| Height | 43.7" |
| Depth | 27.8" |
| Weight | 143.3 lbs |
| UPC | 810083360212 |
| État | Nouveau |
- Deep Fill Option
- 10 Pre-set Wash Cycles
- Soft-Close Glass Lid
- Stainless Steel Tub
- Auto-Sensing Water Level
Produits compatibles
MLTE52M2BGG
Garantie
1 Year Parts and Labor, 10 Year Motor

