Votre panier est vide
Top Load Washer HE
Points forts du design
- Diamond Gray finish
- Soft-Close Glass Lid
Pourquoi vous l'aimerez
- Eliminates up to 99% of bacteria with Sanitize with Oxi
- Automatically dispenses the right amount of detergent with SmartDispense™
- Prevents odors and ensures a cleaner washer with Microban® Antimicrobial Technology
| UGS | PTW700BPTDG |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PTW700BPTDG |
| Couleur | Diamond Gray |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 6.2 cu. ft. (IEC) |
| Dispenser | SmartDispense™ Technology, Detergent, Fabric Softener, Oxi |
| Energy Star | Qualified |
| Wash Cycles | 12 |
| Wash Speeds | 6 |
| Water Levels | Auto Sensing, Deep Fill |
| Width | 27.875" |
| Height | 44.5" |
| Depth | 28" |
| Weight | 180 lbs |
| État | Nouveau |
- Smarter Wash Technology
- Microban® Antimicrobial Technology
- SmartDispense™ Technology
- Smart Wash & Smart Rinse
- Power PreWash
- Tangle Control
- Dynamic Balancing Technology (DBT™)
- Deep Fill
- Stain Remover Guide
- Sanitize with Oxi
- Auto Soak
- Quiet-By-Design
- Soft-Close Glass Lid
Compatible maison intelligente
WiFi ConnectSmartHQ App
Accessoires inclus
- Drain Hose
- Inlet Hoses
Garantie
1-Year Limited













