Votre panier est vide
Front load Steam Washer
Points forts du design
- Sapphire Blue finish
- Reversible Door
Pourquoi vous l'aimerez
- Eliminates excess moisture to help prevent odors with UltraFresh Vent System
- Automatically dispenses up to 32 loads of detergent with SmartDispense™ Ultra
- Protects against odor-causing bacteria with Microban® Antimicrobial Technology
| UGS | PFW870SPVRS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PFW870SPVRS |
| Couleur | Sapphire Blue |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 6.1 cu. ft. (IEC) |
| Dispenser | SmartDispense™ Ultra, Detergent, Fabric Softener, Oxi |
| Energy Star | Certified |
| Wash Cycles | 12 |
| Wash Speeds | 6 |
| Water Levels | Auto Sensing |
| Width | 28" |
| Height | 39.75" |
| Depth | 34" |
| Weight | 230 lbs |
| État | Nouveau |
- UltraFresh Vent System with OdorBlock™
- Microban® Antimicrobial Technology
- SmartDispense™ Ultra
- Dynamic Balancing Technology (DBT™)
- OdorBlock™ Cycle
- Sanitize with Oxi
- Stain Remover Guide
- PowerSteam
- Quick Wash
- Tangle Control
Compatible maison intelligente
WiFi ConnectSmartHQ App
Accessoires inclus
- Drain Hose
- Inlet Hoses
Garantie
1-Year Limited













