Votre panier est vide





















GE Profile™ 5.8 cu. ft. Capacity Smart Front Load ENERGY STAR® Steam Washer with SmartDispense™ UltraFresh Vent System with OdorBlock™ and Sanitize + Allergen
UGS/Modèle: GFW655SPVDS|État: Nouveau
$2149.00
En stock
Color: Diamond Gray
GE Profile™ 5.8 cu. ft. Smart Front Load Washer with steam and SmartDispense™.
Qté:
-+
Revolutionize your laundry routine with the GE Profile™ 5.8 cu. ft. Smart Front Load Washer. Featuring SmartDispense™ technology, UltraFresh Vent System with OdorBlock™, and a Sanitize + Allergen cycle, this ENERGY STAR® washer delivers powerful cleaning and advanced odor protection. With built-in WiFi and steam cleaning, it's perfect for tech-savvy families seeking top-tier performance and convenience.
Points forts du design
- Large door opening
- Reversible Door
- Electronic Touch Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Eliminates excess moisture to help prevent odors, ensuring your washer stays fresh and clean.
- Automatically dispenses the right amount of detergent for each load.
- Start, stop, and monitor your laundry from anywhere using your smartphone.
| UGS/Modèle | GFW655SPVDS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | GFW655SPVDS |
| Couleur | Diamond Gray |
| Steam | Yes |
| Capacity | 5.8 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Wash Mechanism | Impeller |
| Width | 28" |
| Height | 39.75" |
| Depth | 34" |
| Weight | 251 lbs |
| UPC | 084691873520 |
| État | Nouveau |
- UltraFresh Vent System™ with OdorBlock™
- Microban® antimicrobial technology
- SmartDispense™ Technology
- 1 Step Wash + Dry
- Sanitize + Allergen Cycle
- Dynamic Balancing Technology (dBT™)
Compatible maison intelligente
GE SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Produits compatibles
GFD65ESPNDG
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor