Votre panier est vide
Tackle large loads with confidence using the GE 4.4 cu. ft. Capacity Washer, equipped with a heavy-duty agitator for thorough cleaning. The stainless steel basket resists rust and chipping, ensuring long-lasting performance. With a 700 RPM max spin speed, this washer is perfect for busy households needing reliable and efficient laundry care.
Points forts du design
- Rotary-Electronic Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Achieve a powerful clean with the heavy-duty agitator.
- Customize water levels with the Deep Fill option.
- Wash a small load quickly with the Speed Wash cycle.
- Durable stainless steel basket resists rust and won't snag clothes.
| UGS/Modèle | GTW334BMRWS |
| Marque | GE |
| Modèle | GTW334BMRWS |
| Couleur | White |
| Capacity | 4.4 cu. ft. |
| Wash Basket | Stainless Steel |
| Max Spin Speed | 700 RPM |
| Wash Mechanism | Heavy-Duty Agitator |
| Width | 27" |
| Height | 44" |
| Depth | 27" |
| Weight | 130 lbs |
| UPC | 084691873094 |
| État | Nouveau |
- 11 Wash Cycles
- Deep Clean Cycle
- Deep Fill
- Speed Wash
- 6 Water Temperatures
- Bleach and Fabric Softener Dispensers
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor
.webp&w=1920&q=75)

.webp&w=1920&q=75)


.webp&w=1920&q=75)


