Votre panier est vide
Enjoy powerful cleaning in a compact footprint with the GE® 2.4 DOE Cu. Ft. Front Load Washer with Steam. This washer offers 14 cycles, a 1400 RPM max spin speed, and steam technology to tackle tough stains and allergens. Its space-saving design is perfect for apartments, condos, or small laundry rooms, while delivering the performance you expect from GE.
Points forts du design
- Compact 24" width
- Glass door
- Electronic touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits in smaller spaces, closets and apartments
- Save time and money on energy bills with an Energy Star rating
- Loosens stains and improves cleaning performance
| UGS/Modèle | GFW148SSMWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GFW148SSMWW |
| Couleur | White |
| Steam | Yes |
| Capacity | 2.4 cu. ft. (DOE) |
| Energy Star | Yes |
| Max Spin Speed | 1400 RPM |
| Number of Cycles | 14 |
| Width | 23.5" |
| Height | 33.25" |
| Depth | 25.625" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 084691839089 |
| État | Nouveau |
- Steam feature penetrates deep into fabric fibers
- Quick Wash cycle
- Stainless steel drum
- Internal water heater
- ENERGY STAR® qualified
Produits compatibles
GFD14ESSNWWGFD14GSSNWW
Garantie
Limited 1-year entire appliance








