Votre panier est vide
Upgrade your laundry routine with the GE 4.8 cu. ft. Smart Front Load Washer. Featuring SmartDispense™ technology, this washer automatically dispenses the right amount of detergent for each load. The UltraFresh Vent System with OdorBlock™ keeps your washer fresh, while steam cleaning powers through tough stains. With 10 cycles and ENERGY STAR® certification, it’s perfect for tech-savvy households seeking efficiency and superior cleaning.
Points forts du design
- Reversible Door
Pourquoi vous l'aimerez
- The first and only UltraFresh Vent System with OdorBlock™ eliminates excess moisture to help prevent odors
- Receive notifications and monitor your laundry from anywhere
| UGS/Modèle | GFW550SMNWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GFW550SMNWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 4.8 cu. ft. |
| Stackable | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Capacity (IEC) | 5.2 cu. ft. |
| Number of Cycles | 10 |
| Width | 28" |
| Height | 39.75" |
| Depth | 32" |
| Weight | 245 lbs |
| UPC | 084691848244 |
| État | Nouveau |
- UltraFresh Vent System With OdorBlock™
- Microban® antimicrobial technology
- SmartDispense™ Technology holds up to 32 loads of detergent
- 1 Step Wash + Dry
- Built-in WiFi
- Sanitize with Oxi cycle
- Dynamic Balancing Technology (dBT™)
Compatible maison intelligente
GE SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantIFTTT
Produits compatibles
GFD55ESSNWW
Garantie
1-Year Limited Warranty, 10-Year Motor Warranty














