Votre panier est vide
Transform your laundry routine with the Electrolux 4.5 Cu. Ft. Front Load Washer, equipped with SmartBoost® and LuxCare® Plus Wash System. This washer intelligently mixes water and detergent before the cycle begins, ensuring a deep clean while being gentle on fabrics. With a capacity of 4.5 Cu. Ft., it’s perfect for families or anyone who values efficiency. Plus, being recognized as Energy Star's Most Efficient, it helps you save on energy costs while delivering exceptional cleaning performance.
Pourquoi vous l'aimerez
- Maximizes cleaning power
- Improves stain removal
- Removes tough stains
- Prevents detergent residue
- Removes 99% of bacteria
- Keeps clothes fresh
- Child safety
| UGS | ELFW7738AW |
| Marque | Electrolux |
| Modèle | ELFW7738AW |
| Couleur | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 4.5 Cu. Ft. |
| Energy Star | Most Efficient |
| Width | 27" |
| Height | 38" |
| Depth | 32" |
| Weight | 235 lbs |
| UPC | 012505509978 |
| État | Nouveau |
- SmartBoost®
- LuxCare® Plus Wash System
- Perfect Steam™
- Adaptive Dispenser™
- StainTreat™ II
- SolidStart™ Balancing Technology
- 15-Minute Fast Wash
- Sanitize option
- Extended Refresh
- Control Lock
- LED Lighting
Produits compatibles
ELFE773CAWELFG7738AW
Garantie
1 Year Limited

