Votre panier est vide
The Electrolux 4.5 Cu. Ft. Front Load Perfect Steam™ Washer delivers powerful cleaning with LuxCare® Plus Wash and SmartBoost® technology. Its large capacity and high spin speed ensure thorough washing and faster drying. Energy Star certified, it's ideal for families seeking advanced stain removal and fabric care.
Points forts du design
- Luxury-Design® Lighting
- Adaptive Dispenser™ for all detergent types
Pourquoi vous l'aimerez
- Get the most effective stain removal with SmartBoost®
- Our improved wash actions and temperature control keep clothes looking their best
- Gently removes wrinkles and reduces static with Perfect Steam™
| UGS/Modèle | ELFW7537AW |
| Marque | Electrolux |
| Modèle | ELFW7537AW |
| Couleur | White |
| Capacity | 4.5 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Max Spin Speed | 1300 RPM |
| Width | 27" |
| Height | 38" |
| Depth | 32" |
| Weight | 205 lbs |
| UPC | 012505563960 |
| État | Nouveau |
- SmartBoost® stain removal technology
- LuxCare® Plus Wash System
- Perfect Steam™ rises from the bottom
- 15-Minute Fast Wash
- Solid Soil level cleans tough stains
- Reversible Door
Produits compatibles
ELFE7537AW
Garantie
1-Year Limited Warranty









