Votre panier est vide
The Electrolux 24" Front Load Washer with LuxCare® Wash System is the ideal solution for compact spaces without sacrificing performance. With a 2.4 cu. ft. capacity, this washer is Energy Star certified and stackable, making it perfect for apartments or laundry closets. The LuxCare® Wash System ensures thorough cleaning and fabric care, while the 1400 RPM max spin speed reduces drying time. Enjoy efficient, gentle washing with advanced technology tailored for modern living.
Points forts du design
- Compact 24" width
- IQ-Touch™ Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits into smaller spaces like closets or apartments
- Sanitize cycle kills and removes 99% of bacteria
- Steam gently removes wrinkles and reduces odors
| UGS/Modèle | ELFW4222AW |
| Marque | Electrolux |
| Modèle | ELFW4222AW |
| Couleur | White |
| Capacity | 2.4 Cu. Ft. |
| Stackable | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Max Spin Speed | 1400 RPM |
| Width | 24" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25.06" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 012505383561 |
| État | Nouveau |
- LuxCare® Wash System
- Steam Refresh Cycle
- Deep Clean Sanitization Cycle
- 12 Wash Cycles
- Perfect Balance® System
- Reversible Door
Produits compatibles
ELFE4222AW
Garantie
1 Year Limited Warranty, 10 Year Motor & Lifetime Tub Warranty









