Votre panier est vide
Aucune description disponible pour ce produit.
Points forts du design
- White finish
- Large capacity
Pourquoi vous l'aimerez
- Wash and dry a large load in about 2 hours
- Efficiently dries clothes without the need for an external vent
- Automatically dispenses the right amount of detergent with Adaptive SmartDispense™
| UGS | PFQ83HSSWWW |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 5.3 cu. ft. (IEC) |
| Dispenser | Adaptive SmartDispense™ |
| Dry Cycles | 12 |
| Energy Star | Most Efficient |
| Wash Cycles | 12 |
| Width | 28" |
| Height | 46.875" |
| Depth | 32" |
| Weight | 295 lbs |
| État | Nouveau |
- UltraFast Wash and Dry
- Ventless Heat Pump Technology
- Adaptive SmartDispense™
- Microban® Antimicrobial Technology
- Sanitize + Allergen
- Easy to Load and Unload
Compatible maison intelligente
WiFi ConnectSmartHQ App
Accessoires inclus
- Drain Hose
- Inlet Hoses
Garantie
1-Year Limited
