Votre panier est vide
Revolutionize your laundry routine with the GE Profile™ UltraFast All-in-One Washer/Dryer. Featuring a spacious 4.8 cu. ft. capacity and 120V operation, this Energy Star-certified appliance combines washing and drying in one sleek unit. Perfect for apartments, condos, and busy families, it delivers powerful cleaning and drying performance while saving space and energy.
Points forts du design
- Large 4.8 cu. ft. stainless steel drum
- Sleek, modern design
Pourquoi vous l'aimerez
- Saves space by combining two appliances into one
- Saves time with fast wash and dry cycles
- Flexible installation due to ventless design
| UGS/Modèle | GFR0728SNWW |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | White on White |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 4.8 cu. ft. (DOE) |
| Energy Star | true |
| Width | 28" |
| Height | 46.7" |
| Depth | 32" |
| Weight | 302 lbs |
| UPC | 084691879035 |
| État | Nouveau |
- Ventless Heat Pump Technology
- Wash & Dry a large load in about 2 hours
- High-airflow ventless drying system
- Easy installation with no venting required
- SmartDispense Technology
- Microban Antimicrobial Technology
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantIFTTT
Garantie
1-Year Limited Entire Appliance, 10-Year Limited Motor, 5-Year Limited Dryer Sealed System


