Votre panier est vide
Handle large loads with ease using the GE Unitized Spacemaker, featuring a 4.5 cu. ft. washer and 5.9 cu. ft. electric dryer in a single space-saving unit. The stainless steel washer tub ensures long-lasting performance, while the electric dryer delivers reliable drying. Perfect for apartments, condos, or homes with limited laundry space.
Points forts du design
- Unitized Spacemaker Design
- Rotary-Electronic Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Long-lasting stainless steel finish resists rust and won’t chip, peel or snag clothes
- Customize your water-fill levels with just the touch of a button
- Cycles are designed to specifically handle various fabrics and soils
| UGS/Modèle | GUD27EEMNWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GUD27EEMNWW |
| Couleur | White |
| Energy Star | Yes |
| Washer Cycles | 11 |
| Dryer Capacity | 5.9 cu. ft. |
| Dryer Fuel Type | Electric |
| Washer Capacity | 4.5 cu. ft. |
| Washer Tub Material | Stainless Steel |
| Width | 27" |
| Height | 75.875" |
| Depth | 30.875" |
| Weight | 251 lbs |
| UPC | 084691834919 |
| État | Nouveau |
- Stainless steel wash basket
- Deep Fill option
- 11 wash cycles
- 6 wash/rinse temperatures
- Auto-load sensing
- 4 drying cycles
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)


.webp&w=1920&q=75)




.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)