Votre panier est vide
Optimize your laundry space with the GE Unitized Spacemaker®, featuring a 4.4 cu. ft. washer with a stainless steel basket and a 5.9 cu. ft. gas dryer. This stacked unit is perfect for homes with limited space, offering reliable washing and efficient gas drying in one convenient package. Its durable construction ensures years of dependable use.
Points forts du design
- Space-saving unitized design
- Rotary-Electronic Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits into smaller spaces, perfect for apartments and closets.
- Durable stainless steel basket resists rust and won't snag clothes.
- Flexible venting options for easy installation.
| UGS/Modèle | GUD27GSSMWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GUD27GSSMWW |
| Couleur | White |
| Dryer Type | Gas |
| Energy Star | No |
| Dryer Capacity | 5.9 cu. ft. |
| Washer Capacity | 4.4 cu. ft. |
| Width | 26.75" |
| Height | 75.875" |
| Depth | 30.875" |
| Weight | 247 lbs |
| UPC | 084691851221 |
| État | Nouveau |
- 11 Wash Cycles
- 6 Wash/Rinse Temperatures
- 4 Drying Cycles
- Auto-load sensing
- Stainless Steel Basket
- 3-Way Venting (Rear; Left; Right)
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor





