Votre panier est vide
Save space without sacrificing performance with the GE® Unitized Spacemaker® Washer and Gas Dryer. This all-in-one laundry center features a 2.6 cu. ft. washer and a 4.4 cu. ft. gas dryer stacked in a compact footprint. The stainless steel washer drum ensures durability, while intuitive controls make laundry day easy. Perfect for apartments, condos, or any home where space is at a premium.
Points forts du design
- Stacked design for small spaces
- Durable stainless steel wash basket
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits in small spaces where a side-by-side washer and dryer won't
- Resists rust and won't chip, peel or snag clothes
- Cycles are designed to specifically handle various fabrics and soils
| UGS/Modèle | GUD24GSSMWW |
| Marque | GE |
| Modèle | GUD24GSSMWW |
| Couleur | White |
| Width | 24 in. |
| Washer Drum | Stainless Steel |
| Dryer Capacity | 4.4 cu. ft. |
| Dryer Fuel Type | Gas |
| Washer Capacity | 2.6 cu. ft. |
| Width | 23.75" |
| Height | 74.875" |
| Depth | 27.375" |
| Weight | 235 lbs |
| UPC | 084691849102 |
| État | Nouveau |
- 11 wash cycles
- 6 wash/rinse temperatures
- 4 drying cycles
- Rotary-electronic controls (washer)
- Rotary-electromechanical controls (dryer)
- Quiet-By-Design sound insulation
Garantie
Limited 1-year entire appliance










