Votre panier est vide
Make laundry day easier with the GE 7" Riser, designed for the GE® 2.8 DOE cu. ft. All-in-One Washer Dryer Combo. This riser lifts your appliance by 7 inches, reducing bending and making loading and unloading more comfortable. Ideal for compact spaces, it offers ergonomic benefits without sacrificing style or function.
Pourquoi vous l'aimerez
- Makes the appliance more accessible
- Reduces bending and stooping for easier loading and unloading
| UGS/Modèle | GFR0728PTDS |
| Marque | GE |
| Modèle | GFR0728PTDS |
| Couleur | Carbon Graphite |
| Height | 7 in |
| Width | 23.5" |
| Height | 7" |
| Depth | 25.5" |
| Weight | 25 lbs |
| UPC | 084691850132 |
| État | Nouveau |
- Raises the washer/dryer 7 inches from the floor
- ADA Compliant
Produits compatibles
GFW148SSMWWPFQ97HSPVDS
Garantie
Limited 1-year any part of the accessory




