Votre panier est vide
Elevate your laundry experience with the GE 16" Pedestal with Drawer, designed for the GE® 2.8 DOE cu. ft. All-in-One Washer Dryer Combo. This sturdy pedestal adds 16 inches of height for easier loading and unloading, while the built-in drawer provides valuable storage for detergents and laundry essentials. Perfect for maximizing space and convenience in your laundry room.
Points forts du design
- Ergonomic handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Reduces bending and stooping
- Keeps laundry essentials organized and out of sight
| UGS/Modèle | GFP1528PTDS |
| Marque | GE |
| Modèle | GFP1528PTDS |
| Couleur | Carbon Graphite |
| Height | 16 in |
| Width | 23.5" |
| Height | 16" |
| Depth | 25.5" |
| Weight | 48 lbs |
| UPC | 084691850118 |
| État | Nouveau |
- Raises the washer/dryer to a comfortable working height
- Provides storage for laundry supplies
- Stainless steel ball bearings allow for smooth drawer operation
Produits compatibles
GFW148SSMWWPFQ97HSPVDS
Garantie
Limited 1-year any part of the accessory









