Votre panier est vide
Compact yet powerful, the Electrolux 24'' Compact Washer Dryer Combo with LuxCare® Wash System is perfect for those with limited space. This unit offers a wash capacity of 2.4 Cu. Ft. and a drying capacity of 4.4 Cu. Ft., making it ideal for apartments or small homes. The LuxCare® Wash System ensures a thorough clean while being gentle on your clothes. Plus, with its Energy Star certification, you can enjoy efficient washing and drying without sacrificing performance.
Pourquoi vous l'aimerez
- Thorough cleaning
- Removes tough stains
- Ideal for small spaces
- Versatile washing/drying options
- Child safety
| UGS | EPWD257UIW |
| Marque | Electrolux |
| Modèle | EPWD257UIW |
| Couleur | White |
| Voltage | 240V |
| Energy Star | Yes |
| Capacity (Dry) | 4.4 Cu. Ft. |
| Capacity (Wash) | 2.4 Cu. Ft. |
| Width | 23.625" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 25.25" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 012505509947 |
| État | Nouveau |
- LuxCare® Wash System
- Perfect Steam™
- Compact Design
- 14 Wash Cycles
- 5 Dry Cycles
- Control Lock
- Delay Start
- LED Lighting
Garantie
1 Year Limited