Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Midea 18.7 Cu. Ft. Bottom Mount Refrigerator, featuring a sleek stainless finish. With 12.93 cu. ft. of refrigerator space and a 5.74 cu. ft. freezer, this Energy Star certified appliance is designed for optimal efficiency and convenience.
The bottom mount configuration makes accessing fresh foods easy, while the modern design complements any kitchen décor. Perfect for families and anyone seeking reliable, energy-efficient refrigeration.
Points forts du design
- Modern flat-finish door
- Recessed handle
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Easy access to refrigerated items at eye level
- Energy Star certification helps save on utility bills
| UGS/Modèle | MRB19B7AST |
| Marque | Midea |
| Modèle | MRB19B7AST |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 115V |
| Capacity | 18.7 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Freezer Capacity | 5.74 cu. ft. |
| Refrigerator Capacity | 12.93 cu. ft. |
| Width | 29.5" |
| Height | 66.6" |
| Depth | 30.9" |
| Weight | 198.4 lbs |
| UPC | 810004815760 |
| État | Nouveau |
- Electronic temperature control
- Reversible door hinge
- 2-liter bottle door rack
- LED interior lighting
- Two humidity-controlled crisper drawers
Garantie
1 Year Parts and Labor



