Votre panier est vide
The Midea 18.1 Cu. Ft. Top Mount Refrigerator offers reliable cooling and flexible storage in a classic design. With an optional ice maker and Energy Star certification, it’s perfect for families seeking efficiency and convenience. Spacious shelves and crispers keep your groceries organized, making it a smart choice for any kitchen.
Points forts du design
- Stainless Steel Finish
- Modern Pocket Handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Spacious and organized storage for fresh and frozen foods
- Reversible door offers flexible installation options
- Energy Star certified for efficiency and savings
| UGS/Modèle | MRT18D3BST |
| Marque | Midea |
| Modèle | MRT18D3BST |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 18.1 cu. ft. |
| Ice Maker | Optional (Sold Separately) |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | Top Mount / Top Freezer |
| Width | 29.5" |
| Height | 66.6" |
| Depth | 30.9" |
| Weight | 169.8 lbs |
| UPC | 810083360014 |
| État | Nouveau |
- Electronic Temperature Control
- Humidity-Controlled Crisper
- LED Lighting
- Reversible Door
- Gallon Door Storage
Garantie
1 Year Parts and Labor



