Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the Midea 16.0 Cu. Ft. Top Mount Refrigerator, offering a roomy 12.0 cu. ft. fridge and 4.0 cu. ft. freezer. Energy Star certified, it combines energy efficiency with ample storage for fresh and frozen foods. Its adjustable shelves and crispers provide versatile organization, making it ideal for families or shared living spaces.
Points forts du design
- Pocket handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps produce fresh longer with humidity-controlled drawers
- Flexible placement with garage ready design
| UGS/Modèle | MRT16D2BWW |
| Marque | Midea |
| Couleur | White |
| Capacity | 16.0 cu. ft. |
| Energy Star | Yes |
| Freezer Capacity | 4.0 cu. ft. |
| Refrigerator Capacity | 12.0 cu. ft. |
| Width | 27.6" |
| Height | 65.7" |
| Depth | 29.1" |
| Weight | 143.3 lbs |
| UPC | 810083360186 |
| État | Nouveau |
- Electronic temperature control
- Reversible door hinge
- Humidity-controlled crisper drawers
- LED interior lighting
- Garage ready
Garantie
1 Year Parts and Labor, 10 Years Compressor (Parts Only)


