Votre panier est vide







Haier 16.4 Cu. Ft. 4-Door French Door Refrigerator
UGS/Modèle: QHE16HYPFS|État: Nouveau
$2299.00
En stock
Color: Fingerprint Resistant Stainless
Haier 16.4 cu. ft. 4-door French door fridge, counter-depth.
Qté:
-+
Maximize your kitchen’s efficiency with the Haier 16.4 Cu. Ft. 4-Door French Door Refrigerator. This counter-depth fridge offers flexible storage with four doors and adjustable compartments, making it easy to organize groceries and meal prep essentials.
With optional freezer ice maker compatibility, this refrigerator is perfect for families and apartment dwellers seeking modern design and reliable performance in a compact footprint.
Points forts du design
- Fingerprint Resistant Stainless Steel
- Recessed Handles
- Sleek, modern design for smaller spaces
Pourquoi vous l'aimerez
- Fits flush with cabinetry for a built-in look
- Provides flexible storage options with four separate compartments
- Keeps produce fresh longer in humidity-controlled drawers
| UGS/Modèle | QHE16HYPFS |
| Marque | Haier |
| Modèle | QHE16HYPFS |
| Couleur | Fingerprint Resistant Stainless |
| Capacity | 16.4 cu. ft. |
| Dispenser | None |
| Ice Maker | Freezer Ice Maker (optional IM4D) |
| Energy Star | Yes |
| Configuration | Counter-Depth, 4-Door French Door |
| Width | 32.75" |
| Height | 71" |
| Depth | 28.125" |
| Weight | 240 lbs |
| UPC | 084691845878 |
| État | Nouveau |
- Counter-depth design
- Sabbath Mode
- LED lighting
- Quick Cool and Quick Freeze settings
- Humidity controlled crispers
- Adjustable Tempered Glass Shelves
Produits compatibles
IM4D
Garantie
1 Year Limited Parts and Labor